I.V.M. BIO

I.V.M. je populární popová moravská kapela, kterou roku 2014 založili Radim Pacal a Svatopluk Hřebačka.

Všechno vzniklo zcela přirozeně už v roce 2013, když nás náhodně spojil jeden divadelní projekt, kdy jsme byli přizváni vytvořit hudbu do nově vznikající činohry. Po skončení této spolupráce jsme se začali dál setkávat a během pár dní vznikla samovolně neuvěřitelná záplava nápadů a písniček, že to přirozeně muselo vyústit v založení kapely. Nepochybně všechny nápady vznikaly jedině u vína, zjistili jsme že to neuvěřitelně funguje – je to naše know-how.

V roce 2015 vyšlo jejich první album s názvem “TICHÝ PROUD”. Tehdy na sebe kapela poprvé upozornila svými melodickými písněmi se spoustou různých žánrových propojení a českými texty.

V roce 2017 se kapela vydala na cestu singlových produkcí a vše začalo písní “Žijeme jen jednou”, která hned po vydání začala okupovat rádia a zde začala spolupráce s producentem Lukášem Chromkem. Následovaly hity jako “ČIVAVA” nebo letní singl roku 2018 “POJĎ NIC NEDĚLAT”.


I.V.M. Live 2018

Písně si hrají na hraně žánrů popu, funky, reggae, které vznikají z tvůrčích schopností nejen díky dvěma zakladatelům kapely, ale i díky klávesákovi Martinovi Kučerovi. Dalším nosným prvkem všech písní jsou autorské dechové aranže v podání Jiřího Majzlíka.

I.V.M. Live 2018

Kapela je oceňována také za svá živá vstoupení, která jsou plná energie a hudební vyzrálosti, díky čemuž se rychle dostala na velká pódia. Kapela hraje v osmičlenném složení:

Zpěv
Radim Pacal

Akustická kytara
Svatopluk Hřebačka

Trubka a skladba dechových aranže
Jiří Majzlík

Bicí
Jan Doležal

Basa
Vojta Kabelka

Klávesy
Martin Kučera

Elektrická kytara
Roman Kratochvil

Tenor saxofon
Adam Florus